Autor: Andrzej Jakimowski · Dodał: iras · Data: 2017-02-16 · Obejrzano: 440 razy

Sztuczki – polski film fabularny (obyczajowy) w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego z 2007 roku.
Film kręcono od 15 lipca do 30 sierpnia 2006. Zdjęcia plenerowe powstały w Wałbrzychu, m.in. na ulicy Daszyńskiego/Andersa, Niepodległości, w pobliżu wiaduktu kolejowego oraz na dworcu w Oławie.

Obsada:

Damian Ul – Stefek
Ewelina Walendziak – Elka
Tomasz Sapryk – Ojciec Stefka i Elki
Iwona Fornalczyk – Matka Stefka i Elki
Rafał Guźniczak – Jerzy
Joanna Liszowska – Violka
Andrzej Golejewski – Bezdomny
Grzegorz Stelmaszewski – Turek
Simeone Matarelli – Leone
Marzena Kipiel-Sztuka – Matka Violki
Katarzyna Kołeczek – dziewczyna z baru
Jerzy Pal

Wiki

Sztuczki - cały film
Kino : Dramat
Autor: Feliks Falk · Dodał: iras · Data: 2017-02-16 · Obejrzano: 315 razy

Komornik – polski film z 2005 roku w reżyserii Feliksa Falka. Zdjęcia powstały w Warszawie i Wałbrzychu.
Akcja filmu toczy się w Wałbrzychu i okolicach. Film przedstawia dwie doby z życia głównego bohatera, tytułowego komornika sądowego – Lucjana Bohme. Bezkompromisowo wykonuje on swoją pracę, posuwając się do zajęcia aparatury medycznej w miejscowym szpitalu czy wykopania z grobu zmarłej staruszki, by udowodnić, że jej wnuk nieuczciwie zaciągnął w banku kredyt. Pojawiając się u dłużników wraz z aplikantem Jaśkiem, budzi złość i przerażenie, nierzadko agresję. Nie przepadają za nim także koledzy ze środowiska prawniczego.
Pewnego dnia spotyka dawną miłość, Gosię. Niedługo później trafia do mieszkania, gdzie próbuje zająć jedyną wartościową rzecz – akordeon, na którym ciężko chore dziecko uczy się grać. W czasie szarpaniny pojawia się Gosia – matka chorej dziewczynki, która z przerażeniem odkrywa prawdziwą naturę przyjaciela z dawnych lat. Okazuje się także, że wnuk odkopanej przez Lucjana staruszki, dobrze zapowiadający się piłkarz, który za przekręt ma trafić do więzienia – popełnia samobójstwo. W końcu także koledzy z pracy mają dość bezlitosnego komornika – próbują go skorumpować, podsuwając mu pieniądze przez dłużnika, biznesmena Wiśniaka. Bohme przyjmuje łapówkę, zamierzając ją zdeponować i ujawnić próbę przekupstwa, ale w przypływie dobroci w ciągu jednej nocy rozdaje ogromną sumę innym dłużnikom. Nazajutrz zostaje zatrzymany – próbuje się bronić, ale wszyscy, którym pomógł, udają że nic nie otrzymali od komornika. Jedynie Gosia próbuje bronić Bohme, ale zostaje odprawiona przez prokuratora. Lucjan zostaje w końcu oczyszczony z zarzutów, jednocześnie staje się jednak zależny od reszty prawników.
Finałową sceną filmu jest pogrzeb starego prawnika Chełsta, podczas którego prezes sądu wygłasza wzniosłą mowę o zawodowej uczciwości środowiska prawniczego – Lucjan przerywa mu, po czym opuszcza uroczystość.

Obsada:
Andrzej Chyra – jako Lucek
Małgorzata Kożuchowska – jako Anna
Kinga Preis – jako Gosia
Grzegorz Wojdon – jako Jasiek
Jan Frycz – jako Chudy
Marian Dziędziel – jako Horst
Sławomir Orzechowski – jako Wiśniak
Marian Opania – jako Chełst
Mieczysław Grąbka – jako prokurator
Dariusz Kowalski – jako Zenke
Krzysztof Dracz – jako Romański
Małgorzata Ząbkowska – jako Horstowa
Juliusz Krzysztof Warunek – jako Bednarek

Wiki

Komornik - cały film
Kino : Dramat
Autor: Rupert Sanders · Dodał: iras · Data: 2016-09-22 · Obejrzano: 554 razy

Ghost in the Shell (jap. 攻殻機動隊 Kōkaku kidōtai?, pol. Mobilna uzbrojona jednostka porządkowa) – film z gatunku science-fiction, stworzona przez Masamunego Shirowa.
Akcja filmu rozgrywa się w pierwszej połowie XXI wieku, główną bohaterką jest Motoko Kusanagi, dowódca w tajnej organizacji Sekcja 9, specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości wykorzystującej nowoczesne technologie. Kusanagi jest prawie całkiem zcyborgizowana, ludzki mózg w sztucznym ciele, zdolna do nadludzkich wyczynów.

Film jest utrzymany w stylu cyberpunkowym, podobnie do cyklu Neuromancer, Graf Zero, Mona Liza Turbo Williama Gibsona, jednak skupia się bardziej na filozoficznych rozważaniach skutków połączenia człowieka i maszyny, wszechobecności sieci komputerowej i rozwoju sztucznej inteligencji, ze szczególnym uwzględnieniem tożsamości i niepowtarzalności człowieka. Kusanagi i jej współpracownicy stawiają czoła zarówno zewnętrznym zagrożeniom i zagadkom jak i wewnętrznym konfliktom dotyczącym ich tożsamości, bardziej maszynowej niż ludzkiej.

Nadrzędny wątek mangi i jedyny filmu to pościg za cybernetycznym przestępcą zwanym Władcą Marionetek, którego rzeczywista tożsamość jest nieznana. Popełnia on wiele przestępstw połączonych wspólnym sposobem działania, określanym jako ghost hacking. Ghost hacking to przejęcie kontroli nad umysłem człowieka. W trakcie rozwiązywania zagadki Władcy Marionetek staje się jasne, że nie jest to zwykły przestępca, ale autonomiczny projekt sztucznej inteligencji, stworzony przez ten sam rząd, któremu służy Sekcja 9. Władca Marionetek wyrwał się na wolność, aby zdobyć prawdziwe ciało i ludzką tożsamość. Kusanagi, początkowo sceptyczna, ostatecznie zgadza się pozwolić Władcy Marionetek połączyć się z jej świadomością, dzieli się swoim ciałem, co ma bez wątpienia wzbudzić jeszcze więcej pytań co do natury człowieka w świecie, gdzie ludzka świadomość nie jest już unikatowa. (wiki)

Obsada:
Scarlett Johansson (The Major)
Michael Pitt (Kuze)
Juliette Binoche (Dr. Ouelet)

Ghost in the Shell - trailer
Filmy krótkometrażowe : Sci-Fi
Autor: Morten Tyldum · Dodał: iras · Data: 2016-09-21 · Obejrzano: 480 razy

Wysokogatunkowe kino science fiction w znakomitej obsadzie. Podczas międzyplanetarnej podróży kosmicznej do nowego domu, na nową planetę, dwoje pasażerów – wskutek niezrozumiałych, tajemniczych okoliczności – budzi się z hibernacji dziewięćdziesiąt lat za wcześnie. Jim (Chris Pratt) i Aurora (Jennifer Lawrence) zakochują się w sobie, wiedzą, że spędzą na pokładzie resztę życia. Szybko odkrywają, że statek kosmiczny znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a życie pasażerów zależy tylko od nich... Powoli dowiadują się także, dlaczego ich wybudzenie nie było przypadkowe.

W filmie zobaczymy także Laurence'a Fishburne'a, Martina Sheena i Andy'ego Garcię.

Pasażerowie (eng. Passengers)
Kino : Sci-Fi
Polub nas!
Autor: Feep.TV
Autor: Denis Villeneuve · Dodał: iras · Data: 2016-09-21 · Obejrzano: 444 razy

Wybitna lingwistka Louise Banks (Amy Adams) zostaje wezwana przez siły obronne kraju, by spróbować porozumieć się z wysłannikami innej cywilizacji po tym, jak gigantyczny obiekt zawisł nieruchomo tuż nad Ziemią. Nikt tak naprawdę nie wie, czy obcy przybyli na Ziemię w celach pokojowych czy może są zwiastunem inwazji. W zespole badawczym wspomagają ją pułkownik Weber (Forest Whitaker) i wybitny fizyk Ian Donnelly (Jeremy Renner).
Psychologiczny thriller science fiction to pełna napięcia metaforyczna opowieść o płynności czasu, tajemnicy, zdarzeniach, których ludzki umysł nie potrafi objąć intelektualnie.
Scenariusz bazuje na wielokrotnie nagradzanych opowiadaniach Teda Chianga, zebranych w tomie „Historia twojego życia”. Za reżyserię obrazu odpowiada Denis Villeneuve, twórca „Enemy” i „Sicario”.

Nowy początek (eng. Arrival)
Kino : Sci-Fi
Autor: Katarzyna Adamik · Dodał: iras · Data: 2016-09-21 · Obejrzano: 564 razy

Boisko bezdomnych − polski film obyczajowy z 2008 roku. Zdjęcia powstawały w Warszawie, Zabrzu, Rudzie Śląskiej, Katowicach, Siemianowicach Śląskich i Wołominie na bocznym boisku tamtejszego klubu piłkarskiego Huragan Wołomin, od czerwca do grudnia 2007 r.
Jacek Mróz był obiecującym piłkarzem, ale mając 17 lat doznał kontuzji nogi, która wykreśliła go ze sportu. Obecnie pracuje jako nauczyciel WF-u. Nie czuje się spełniony, zaczyna pić, żona wyrzuca go z domu. Mieszka na Dworcu Centralnym. Tam spotyka garstkę ludzi, którzy grają w piłkę nożną czymkolwiek się da. Kiedy Jacek pokazuje swoje umiejętności, wpadają na pomysł utworzenia piłkarskiej drużyny bezdomnych. W jej skład wchodzą m.in.: „Indor” − były marynarz, potem więzień; Ukrainiec Mitro − niedoszły radziecki kosmonauta z klaustrofobią, oszalały na punkcie światowego spisku bankowiec zwany „Ministrem”, były ksiądz alkoholik, gruby „Wariat” i bezrobotny „Górnik”. Jacek zostaje ich trenerem. Ćwiczą najczęściej na dworcu. Tam Jacek poznaje swoją miłość – Sewkę, francuską studentkę pracującą dla organizacji humanitarnej.

Obsada:
Marcin Dorociński – Jacek Mróz
Rafał Fudalej – Alek
Piotr Jagielski – syn Staszka
Marek Kalita – „Minister”
Krzysztof Kiersznowski – Staszek
Eryk Lubos – Roman Gawron „Indor”
Maciej Nowak – „Wariat”
Dmitrij Piersin – Mitro „Kosmonauta”
Jacek Poniedziałek – „Ksiądz” Jarek
Dariusz Toczek – Mundek
Bartłomiej Topa – „Górnik”
Zbigniew Zamachowski – dziennikarz sportowy Andrzej Zakrzewski
Joanna Grudzińska – Sewka
Maria Seweryn – Ewa, żona Jacka
Witold Dębicki – działacz sportowy
Wojciech Kalarus – trener Wojtek
Adam Baumann – prezes klubu w Rudzie Śląskiej
Aleksander Mikołajczak – działacz sportowy
Michał Żurawski

Boisko bezdomnych (cały film)
Kino : Dramat
Polub nas!
Reklama