Autor: Terry Jones · Dodał: iras · Data: 2016-09-21 · Obejrzano: 1775 razy

Eryk wiking (ang. Erik the Viking) − brytyjski film komediowy z 1989 roku w reżyserii Terry’ego Jonesa, znanego z występów w grupie Monty Python. Scenariusz, na podstawie własnej książki dla dzieci The Saga of Erik the Viking, napisał sam Jones, który pojawia się w także jednej z głównych ról w filmie. W rolę tytułową wcielił się Tim Robbins, a w filmie występuje jeszcze jeden z Pythonów - John Cleese.
Parodia typowych filmów o wikingach. Eryk jest młodym, nieprzystosowanym społecznie wodzem wikingów, który nie chce zabijać, palić ani gwałcić. Wraz ze swymi towarzyszami wyrusza na wyprawę, która ma przebłagać bogów i przywrócić słońce.

Obsada:
Tim Robbins jako Eryk
Mickey Rooney jako dziadek Eryka
Eartha Kitt jako Freya
Terry Jones jako król Arnulf
Imogen Stubbs jako księżniczka Aud
John Cleese jako Halfdan Czarny
Antony Sher jako Loki
Gary Cady jako kowal Keitel
Charles McKeown jako ojciec Svena
Tim McInnerny jako Sven berserker
John Gordon Sinclair jako Ivar bez kości
Richard Ridings jako Thorfinn Skullsplitter
Freddie Jones jako misjonarz Harald
Samantha Bond jako Helga
Jim Broadbent jako wiking Ernest (gwałciciel)
Jim Carter jako wiking Jennifer (kolejny gwałciciel)

Eryk Wiking (eng. Erik the Viking) cały film, lektor PL
Kino : Komedia
Autor: Krzysztof Lang · Dodał: iras · Data: 2015-10-31 · Obejrzano: 11518 razy

Śniadanie do łóżka – polska komedia w reżyserii Krzysztofa Langa, której premiera odbyła się 10 listopada 2010 roku. Zdolny, choć pechowy kucharz Piotr (Tomasz Karolak) ku swemu zaskoczeniu trafia na okładkę poczytnego magazynu i z dnia na dzień zostaje celebrytą. Sesja zdjęciowa przynosi mu sławę i... miłość. Piotr zakochuje się bez pamięci w ponętnej stylistce Marcie (Małgorzata Socha), jednak jego była narzeczona Ewa (Iza Kuna) - szefowa działu mody magazynu i przełożona Marty – jest gotowa na wszystko, aby odzyskać względy utalentowanego eks-faceta. Piotra z kolejnych opresji wyciąga jego niezawodny kumpel Konrad (Piotr Adamczyk) - koneser japońskiej kuchni i japońskich kobiet. Czy kulinarny geniusz okaże się również wirtuozem sztuki kochania? W rolach głównych: Małgorzata Socha, Tomasz Karolak, Piotr Adamczyk, Izabela Kuna.

Śniadanie do łóżka (cały film)
Kino : Komedia
Autor: Janusz Majewski · Dodał: iras · Data: 2015-10-29 · Obejrzano: 771 razy

C.K. Dezerterzy – film komediowy w reżyserii Janusza Majewskiego. Scenariusz filmu opracowano na kanwie powieści Kazimierza Sejdy pt. C.K. Dezerterzy. Kontynuacją losów jego głównych bohaterów jest film Złoto dezerterów z 1998 roku, reżyserowany również przez Janusza Majewskiego. Główne role: Marek Kondrat, Wiktor Zborowski, Zoltán Bezerédy. Akcja filmu rozgrywa się w 1918 roku, u kresu I wojny światowej. Do kompanii wartowniczej w węgierskim Sátoraljaújhely przybywa nowy zastępca dowódcy, von Nogay. Zamierza przekształcić zbieraninę maruderów w prawdziwą cesarsko-królewską armię. Tymczasem sprytny Polak, Jan Kaniowski – znany jako Kania – wraz z Węgrem Benedekiem i żydowskim krawcem z Wiednia, Haberem planują dezercję z koszar. Pieniądze, które będą im do tego potrzebne, zdobywają szantażując przyjezdnych klientów domu publicznego i restauracji. Po zdobyciu odpowiednich dokumentów przyjaciele wsiadają do pociągu jadącego do Koszyc. Po krótkim pobycie w miasteczku Kania, Benedek, Haber, Baldini i Czech Chudej wyruszają do Budapesztu. Po licznych perypetiach zostają aresztowani przez żandarmerię i postawieni przed sądem wojennym. Rozprawę przerywa wiadomość o końcu wojny. Oznacza to kres monarchii austro-węgierskiej. Wszyscy żołnierze mogą opuścić koszary i stają się wolni.

C.K. Dezerterzy (cały film)
Kino : Komedia
  • Poprzednia strona

  • Następna strona

Polub nas!
Reklama