Autor: James Mangold · Dodał: iras · Data: 2017-02-28 · Obejrzano: 495 razy

Logan: Wolverine (ang. Logan) – zapowiedziany amerykański fantastycznonaukowy film akcji na podstawie serii komiksów o postaci Wolverine wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię odpowiada James Mangold, a za scenariusz Michael Green i David James Kelly. W rolach głównych występują: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Richard E. Grant, Boyd Holbrook, Stephen Merchant i Dafne Keen.
Film jest częścią uniwersum filmowo-serialowego osadzonego w świecie X-Men i kontynuacją filmów X-Men Geneza: Wolverine z 2009 roku i Wolverine z 2013 roku. Hugh Jackman, wystąpił w roli Wolverina we wszystkich filmach serii, Logan: Wolverine jest jego ostatnim.
Światowa premiera odbyła się 17 lutego 2017 roku, natomiast polska i amerykańska premiera została zapowiedziana na 3 marca tego samego roku.

Główne role:
Hugh Jackman
Patrick Stewart
Richard E. Grant
Boyd Holbrook
Stephen Merchant
Dafne Keen

Wiki

Polski trailer, zapowiedź filmu wytwórni 20th Century Fox - Logan: Wolverine (ang. Logan)
Kino : Sci-Fi
Autor: Ridley Scott · Dodał: iras · Data: 2017-02-26 · Obejrzano: 438 razy

Obcy: Przymierze (ang. Alien: Covenant) – amerykański film horror science fiction w reżyserii Ridleya Scotta zapowiedziany na 2017 rok. Jest to sequel filmu Prometeusz z 2012 roku i szósty film wchodzący do serii Obcy.
Kierująca się na odległą planetę na drugim krańcu galaktyki, załoga statku kolonizacyjnego Przymierze szuka planety, którą uważają za nieodkryty raj. To co miało być rajem, okazuje się mrocznym, niebezpiecznym światem, zamieszkanym przez androida Davida, jedynego ocalałego z zaginionej wyprawy Prometeusza oraz potwory, które urządzają na nich polowanie.

Obsada:
Michael Fassbender - David i Walter
Katherine Waterston - Daniels, ekspert od terraformacji
Billy Crudup - kapitan statku Przymierze
Noomi Rapace - dr Elizabeth Shaw
Guy Pearce - Peter Weyland
James Franco - Branson, mąż Daniels
Danny McBride - pilot statku
Demián Bichir
Carmen Ejogo
Amy Seimetz
Jussie Smollett
Callie Hernandez
Nathaniel Dean
Alexander England
Benjamin Rigby

Wiki

Obcy: Przymierze (eng. Alien: Covenant) - oficjalny trailer, zwiastun 20th Century FOX
Kino : Sci-Fi
Autor: Jordan Vogt-Roberts · Dodał: iras · Data: 2017-02-16 · Obejrzano: 585 razy

Grupa śmiałków odwiedza Wyspę Czaszek, gdzie żyje wielka małpa i całe stado innych gigantycznych zwierzaków. Podczas polowania na Konga okazuje się, że żołnierze sami stają się obiektem ataku, a ich jedynym obrońcą jest tylko wielka małpa.

Obsada:
Tom Hiddleston
Samuel L. Jackson
John Goodman
Brie Larson
John C. Reilly

Kong: Wyspa Czaszki (Kong: Skull Island) - trailer PL
Kino : Sci-Fi
Autor: Rupert Sanders · Dodał: iras · Data: 2016-09-22 · Obejrzano: 554 razy

Ghost in the Shell (jap. 攻殻機動隊 Kōkaku kidōtai?, pol. Mobilna uzbrojona jednostka porządkowa) – film z gatunku science-fiction, stworzona przez Masamunego Shirowa.
Akcja filmu rozgrywa się w pierwszej połowie XXI wieku, główną bohaterką jest Motoko Kusanagi, dowódca w tajnej organizacji Sekcja 9, specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości wykorzystującej nowoczesne technologie. Kusanagi jest prawie całkiem zcyborgizowana, ludzki mózg w sztucznym ciele, zdolna do nadludzkich wyczynów.

Film jest utrzymany w stylu cyberpunkowym, podobnie do cyklu Neuromancer, Graf Zero, Mona Liza Turbo Williama Gibsona, jednak skupia się bardziej na filozoficznych rozważaniach skutków połączenia człowieka i maszyny, wszechobecności sieci komputerowej i rozwoju sztucznej inteligencji, ze szczególnym uwzględnieniem tożsamości i niepowtarzalności człowieka. Kusanagi i jej współpracownicy stawiają czoła zarówno zewnętrznym zagrożeniom i zagadkom jak i wewnętrznym konfliktom dotyczącym ich tożsamości, bardziej maszynowej niż ludzkiej.

Nadrzędny wątek mangi i jedyny filmu to pościg za cybernetycznym przestępcą zwanym Władcą Marionetek, którego rzeczywista tożsamość jest nieznana. Popełnia on wiele przestępstw połączonych wspólnym sposobem działania, określanym jako ghost hacking. Ghost hacking to przejęcie kontroli nad umysłem człowieka. W trakcie rozwiązywania zagadki Władcy Marionetek staje się jasne, że nie jest to zwykły przestępca, ale autonomiczny projekt sztucznej inteligencji, stworzony przez ten sam rząd, któremu służy Sekcja 9. Władca Marionetek wyrwał się na wolność, aby zdobyć prawdziwe ciało i ludzką tożsamość. Kusanagi, początkowo sceptyczna, ostatecznie zgadza się pozwolić Władcy Marionetek połączyć się z jej świadomością, dzieli się swoim ciałem, co ma bez wątpienia wzbudzić jeszcze więcej pytań co do natury człowieka w świecie, gdzie ludzka świadomość nie jest już unikatowa. (wiki)

Obsada:
Scarlett Johansson (The Major)
Michael Pitt (Kuze)
Juliette Binoche (Dr. Ouelet)

Ghost in the Shell - trailer
Filmy krótkometrażowe : Sci-Fi
Polub nas!
Autor: Feep.TV
Autor: Morten Tyldum · Dodał: iras · Data: 2016-09-21 · Obejrzano: 480 razy

Wysokogatunkowe kino science fiction w znakomitej obsadzie. Podczas międzyplanetarnej podróży kosmicznej do nowego domu, na nową planetę, dwoje pasażerów – wskutek niezrozumiałych, tajemniczych okoliczności – budzi się z hibernacji dziewięćdziesiąt lat za wcześnie. Jim (Chris Pratt) i Aurora (Jennifer Lawrence) zakochują się w sobie, wiedzą, że spędzą na pokładzie resztę życia. Szybko odkrywają, że statek kosmiczny znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a życie pasażerów zależy tylko od nich... Powoli dowiadują się także, dlaczego ich wybudzenie nie było przypadkowe.

W filmie zobaczymy także Laurence'a Fishburne'a, Martina Sheena i Andy'ego Garcię.

Pasażerowie (eng. Passengers)
Kino : Sci-Fi
Autor: Denis Villeneuve · Dodał: iras · Data: 2016-09-21 · Obejrzano: 444 razy

Wybitna lingwistka Louise Banks (Amy Adams) zostaje wezwana przez siły obronne kraju, by spróbować porozumieć się z wysłannikami innej cywilizacji po tym, jak gigantyczny obiekt zawisł nieruchomo tuż nad Ziemią. Nikt tak naprawdę nie wie, czy obcy przybyli na Ziemię w celach pokojowych czy może są zwiastunem inwazji. W zespole badawczym wspomagają ją pułkownik Weber (Forest Whitaker) i wybitny fizyk Ian Donnelly (Jeremy Renner).
Psychologiczny thriller science fiction to pełna napięcia metaforyczna opowieść o płynności czasu, tajemnicy, zdarzeniach, których ludzki umysł nie potrafi objąć intelektualnie.
Scenariusz bazuje na wielokrotnie nagradzanych opowiadaniach Teda Chianga, zebranych w tomie „Historia twojego życia”. Za reżyserię obrazu odpowiada Denis Villeneuve, twórca „Enemy” i „Sicario”.

Nowy początek (eng. Arrival)
Kino : Sci-Fi
Polub nas!
Reklama