Autor: James Mangold · Dodał: iras · Data: 2017-02-28 · Obejrzano: 494 razy

Logan: Wolverine (ang. Logan) – zapowiedziany amerykański fantastycznonaukowy film akcji na podstawie serii komiksów o postaci Wolverine wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię odpowiada James Mangold, a za scenariusz Michael Green i David James Kelly. W rolach głównych występują: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Richard E. Grant, Boyd Holbrook, Stephen Merchant i Dafne Keen.
Film jest częścią uniwersum filmowo-serialowego osadzonego w świecie X-Men i kontynuacją filmów X-Men Geneza: Wolverine z 2009 roku i Wolverine z 2013 roku. Hugh Jackman, wystąpił w roli Wolverina we wszystkich filmach serii, Logan: Wolverine jest jego ostatnim.
Światowa premiera odbyła się 17 lutego 2017 roku, natomiast polska i amerykańska premiera została zapowiedziana na 3 marca tego samego roku.

Główne role:
Hugh Jackman
Patrick Stewart
Richard E. Grant
Boyd Holbrook
Stephen Merchant
Dafne Keen

Wiki

Polski trailer, zapowiedź filmu wytwórni 20th Century Fox - Logan: Wolverine (ang. Logan)
Kino : Sci-Fi
Autor: Ridley Scott · Dodał: iras · Data: 2017-02-26 · Obejrzano: 438 razy

Obcy: Przymierze (ang. Alien: Covenant) – amerykański film horror science fiction w reżyserii Ridleya Scotta zapowiedziany na 2017 rok. Jest to sequel filmu Prometeusz z 2012 roku i szósty film wchodzący do serii Obcy.
Kierująca się na odległą planetę na drugim krańcu galaktyki, załoga statku kolonizacyjnego Przymierze szuka planety, którą uważają za nieodkryty raj. To co miało być rajem, okazuje się mrocznym, niebezpiecznym światem, zamieszkanym przez androida Davida, jedynego ocalałego z zaginionej wyprawy Prometeusza oraz potwory, które urządzają na nich polowanie.

Obsada:
Michael Fassbender - David i Walter
Katherine Waterston - Daniels, ekspert od terraformacji
Billy Crudup - kapitan statku Przymierze
Noomi Rapace - dr Elizabeth Shaw
Guy Pearce - Peter Weyland
James Franco - Branson, mąż Daniels
Danny McBride - pilot statku
Demián Bichir
Carmen Ejogo
Amy Seimetz
Jussie Smollett
Callie Hernandez
Nathaniel Dean
Alexander England
Benjamin Rigby

Wiki

Obcy: Przymierze (eng. Alien: Covenant) - oficjalny trailer, zwiastun 20th Century FOX
Kino : Sci-Fi
Autor: Jordan Vogt-Roberts · Dodał: iras · Data: 2017-02-16 · Obejrzano: 585 razy

Grupa śmiałków odwiedza Wyspę Czaszek, gdzie żyje wielka małpa i całe stado innych gigantycznych zwierzaków. Podczas polowania na Konga okazuje się, że żołnierze sami stają się obiektem ataku, a ich jedynym obrońcą jest tylko wielka małpa.

Obsada:
Tom Hiddleston
Samuel L. Jackson
John Goodman
Brie Larson
John C. Reilly

Kong: Wyspa Czaszki (Kong: Skull Island) - trailer PL
Kino : Sci-Fi
Autor: Morten Tyldum · Dodał: iras · Data: 2016-09-21 · Obejrzano: 480 razy

Wysokogatunkowe kino science fiction w znakomitej obsadzie. Podczas międzyplanetarnej podróży kosmicznej do nowego domu, na nową planetę, dwoje pasażerów – wskutek niezrozumiałych, tajemniczych okoliczności – budzi się z hibernacji dziewięćdziesiąt lat za wcześnie. Jim (Chris Pratt) i Aurora (Jennifer Lawrence) zakochują się w sobie, wiedzą, że spędzą na pokładzie resztę życia. Szybko odkrywają, że statek kosmiczny znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a życie pasażerów zależy tylko od nich... Powoli dowiadują się także, dlaczego ich wybudzenie nie było przypadkowe.

W filmie zobaczymy także Laurence'a Fishburne'a, Martina Sheena i Andy'ego Garcię.

Pasażerowie (eng. Passengers)
Kino : Sci-Fi
Polub nas!
Autor: Feep.TV
Autor: Denis Villeneuve · Dodał: iras · Data: 2016-09-21 · Obejrzano: 444 razy

Wybitna lingwistka Louise Banks (Amy Adams) zostaje wezwana przez siły obronne kraju, by spróbować porozumieć się z wysłannikami innej cywilizacji po tym, jak gigantyczny obiekt zawisł nieruchomo tuż nad Ziemią. Nikt tak naprawdę nie wie, czy obcy przybyli na Ziemię w celach pokojowych czy może są zwiastunem inwazji. W zespole badawczym wspomagają ją pułkownik Weber (Forest Whitaker) i wybitny fizyk Ian Donnelly (Jeremy Renner).
Psychologiczny thriller science fiction to pełna napięcia metaforyczna opowieść o płynności czasu, tajemnicy, zdarzeniach, których ludzki umysł nie potrafi objąć intelektualnie.
Scenariusz bazuje na wielokrotnie nagradzanych opowiadaniach Teda Chianga, zebranych w tomie „Historia twojego życia”. Za reżyserię obrazu odpowiada Denis Villeneuve, twórca „Enemy” i „Sicario”.

Nowy początek (eng. Arrival)
Kino : Sci-Fi
Autor: Richard Kelly · Dodał: iras · Data: 2016-09-21 · Obejrzano: 10734 razy

Donnie Darko – film amerykański z 2001 r., znajdujący się na pograniczu kilku gatunków filmowych: dramatu, science fiction, filmu młodzieżowego oraz psychologicznego. Film jest pierwszym dziełem długometrażowym reżysera i scenarzysty Richarda Kelly'ego.
Donnie Darko, nastoletni bohater filmu, znajduje się w pętli czasowej, z przekonaniem, ze pozostało mu nieco ponad 28 dni do końca świata. Domniemane znaczenie metafizyczne tej pętli (w czasie jej istnienia Donnie spełnić ma pewną misję) może być jednak zinterpretowane również przez pryzmat choroby psychicznej bohatera, która powoduje, że niełatwo jest tu oddzielić efekty choroby od wydarzeń faktycznie łamiących prawa natury.
Donnie mieszka, wraz z siostrami i rodzicami, w domu na przedmieściach Middlesex, w stanie Wirginia. Nocą drugiego października 1988 roku, Donnie zostaje obudzony przez postać w kostiumie budzącego grozę królika, Franka, który informuje go, że świat skończy się za 28 dni, 6 godzin, 42 minuty i 12 sekund. Donnie opuszcza mieszkanie wraz z Frankiem, budzi się rano na polu golfowym, i wróciwszy zdaje sobie sprawę, że jego dom, a zwłaszcza jego pokój, został częściowo zniszczony przez silnik odrzutowy, który odpadł od przelatującego samolotu – wizyta Franka uratowała mu więc życie. To zdarzenie jednak zachwiało zwykły porządek świata, przewidziany między innymi w pojawiającym się kilkakrotnie w filmie dziele: "Filozofia podróżowania w czasie" (The Philosophy of Time Travel). Następujące później wydarzenia mają przywrócić ów porządek w czasie wspomnianych przez Franka 28 dni (co ciekawe, zdjęcia do filmu trwały także 28 dni). Elementami charakterystycznymi dla fabuły są pojęcia Wszechświata równoległego oraz paradoksy przyczynowo-skutkowe. Pojawiające się w filmie wyrażenie Każde żywe stworzenie umiera samotnie (Every living creature on Earth dies alone) stanowi jego swoistą mantrę. Ostateczna interpretacja wydarzeń pozostaje otwarta, mimo wyjaśniających komentarzy reżysera zawartych w podwójnym DVD (wydanym w czerwcu 2004, w wersji Director's Cut). Tym samym, sposób, w jaki przedstawione są stosunki społeczne oraz uproszczenia psychologiczno-filozoficzne proponowane przez obecnego w filmie neo-guru, typowego dla amerykańskiej kultury masowej, posiada wartość niezależną od zrozumienia przekazu ogólnego. Dla niektórych kinomanów Donnie Darko stał się dziełem kultowym.

Obsada:
Jake Gyllenhaal – Donald J. Darko
Holmes Osborne – Eddie Darko
Maggie Gyllenhaal – Elizabeth Darko
Daveigh Chase – Samantha Darko
Mary McDonnell – Rose Darko
James Duval – Frank
Patrick Swayze – Jim Cunningham
Beth Grant – Kitty Farmer
Jena Malone – Gretchen Ross
Noah Wyle – Kenneth Monnitoff
Drew Barrymore – Karen Pomeroy
Katharine Ross – Dr. Lillian Thurman
Patience Cleveland – Roberta Sparrow (Babcia śmierć)
Ashley Tisdale - Kim

Donnie Darko - cały film, lektor PL
Kino : Sci-Fi
Polub nas!
Reklama