Autor: James Mangold · Dodał: iras · Data: 2017-02-28 · Obejrzano: 494 razy

Logan: Wolverine (ang. Logan) – zapowiedziany amerykański fantastycznonaukowy film akcji na podstawie serii komiksów o postaci Wolverine wydawnictwa Marvel Comics. Za reżyserię odpowiada James Mangold, a za scenariusz Michael Green i David James Kelly. W rolach głównych występują: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Richard E. Grant, Boyd Holbrook, Stephen Merchant i Dafne Keen.
Film jest częścią uniwersum filmowo-serialowego osadzonego w świecie X-Men i kontynuacją filmów X-Men Geneza: Wolverine z 2009 roku i Wolverine z 2013 roku. Hugh Jackman, wystąpił w roli Wolverina we wszystkich filmach serii, Logan: Wolverine jest jego ostatnim.
Światowa premiera odbyła się 17 lutego 2017 roku, natomiast polska i amerykańska premiera została zapowiedziana na 3 marca tego samego roku.

Główne role:
Hugh Jackman
Patrick Stewart
Richard E. Grant
Boyd Holbrook
Stephen Merchant
Dafne Keen

Wiki

Polski trailer, zapowiedź filmu wytwórni 20th Century Fox - Logan: Wolverine (ang. Logan)
Kino : Sci-Fi
Autor: Ridley Scott · Dodał: iras · Data: 2017-02-26 · Obejrzano: 437 razy

Obcy: Przymierze (ang. Alien: Covenant) – amerykański film horror science fiction w reżyserii Ridleya Scotta zapowiedziany na 2017 rok. Jest to sequel filmu Prometeusz z 2012 roku i szósty film wchodzący do serii Obcy.
Kierująca się na odległą planetę na drugim krańcu galaktyki, załoga statku kolonizacyjnego Przymierze szuka planety, którą uważają za nieodkryty raj. To co miało być rajem, okazuje się mrocznym, niebezpiecznym światem, zamieszkanym przez androida Davida, jedynego ocalałego z zaginionej wyprawy Prometeusza oraz potwory, które urządzają na nich polowanie.

Obsada:
Michael Fassbender - David i Walter
Katherine Waterston - Daniels, ekspert od terraformacji
Billy Crudup - kapitan statku Przymierze
Noomi Rapace - dr Elizabeth Shaw
Guy Pearce - Peter Weyland
James Franco - Branson, mąż Daniels
Danny McBride - pilot statku
Demián Bichir
Carmen Ejogo
Amy Seimetz
Jussie Smollett
Callie Hernandez
Nathaniel Dean
Alexander England
Benjamin Rigby

Wiki

Obcy: Przymierze (eng. Alien: Covenant) - oficjalny trailer, zwiastun 20th Century FOX
Kino : Sci-Fi
Autor: Jordan Vogt-Roberts · Dodał: iras · Data: 2017-02-16 · Obejrzano: 584 razy

Grupa śmiałków odwiedza Wyspę Czaszek, gdzie żyje wielka małpa i całe stado innych gigantycznych zwierzaków. Podczas polowania na Konga okazuje się, że żołnierze sami stają się obiektem ataku, a ich jedynym obrońcą jest tylko wielka małpa.

Obsada:
Tom Hiddleston
Samuel L. Jackson
John Goodman
Brie Larson
John C. Reilly

Kong: Wyspa Czaszki (Kong: Skull Island) - trailer PL
Kino : Sci-Fi
Autor: Krzysztof Kieślowski · Dodał: iras · Data: 2017-02-16 · Obejrzano: 559 razy

Podwójne życie Weroniki (fran. La double vie de Véronique) – metafizyczny dramat produkcji polsko-francusko-norweskiej w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego z 1991 roku. Pierwszy film Kieślowskiego zrealizowany poza granicami Polski.
Film opowiada o metafizycznym uczuciu, jakiego doświadczają dwie młode kobiety o tym samym imieniu, urodzone tego samego dnia (23 listopada), mające niemal identyczne życiorysy i zainteresowania, ale mieszkające w różnych krajach – Weronika w Krakowie, a Veronique w Clermont-Ferrand. Kobiety nic o sobie nie wiedzą, odczuwają tylko niezrozumiały niepokój: jakby coś miało się stać. Gdy jedna z nich (Weronika) umiera na zawał serca podczas występu w filharmonii, druga podświadomie odczuwa stratę kogoś bardzo bliskiego. Od teraz zdarzenia kształtujące życie Veronique prowadzą kobietę do momentu, w którym sobie uświadamia istnienie „bliźniaczki” Weroniki.

Obsada:
Irène Jacob – w podwójnej roli: Weronika i Veronique
Philippe Volter – Alexandre Fabbri
Halina Gryglaszewska – ciotka Weroniki
Sandrine Dumas – Catherine
Jerzy Gudejko – Antek, chłopak Weroniki
Kalina Jędrusik – „Pstrokata”, prowadząca chór w Krakowie
Aleksander Bardini – dyrygent
Władysław Kowalski – ojciec Weroniki, Janusz Sterniński (adwokat)
Anna Gornostaj – polski dubbing dialogów Weroniki
Elżbieta Towarnicka – wokaliza Weroniki

Wiki

Podwójne życie Weroniki (fran. La double vie de Véronique) - cały film
Kino : Dramat
Polub nas!
Autor: Feep.TV
Autor: Andrzej Jakimowski · Dodał: iras · Data: 2017-02-16 · Obejrzano: 440 razy

Sztuczki – polski film fabularny (obyczajowy) w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego z 2007 roku.
Film kręcono od 15 lipca do 30 sierpnia 2006. Zdjęcia plenerowe powstały w Wałbrzychu, m.in. na ulicy Daszyńskiego/Andersa, Niepodległości, w pobliżu wiaduktu kolejowego oraz na dworcu w Oławie.

Obsada:

Damian Ul – Stefek
Ewelina Walendziak – Elka
Tomasz Sapryk – Ojciec Stefka i Elki
Iwona Fornalczyk – Matka Stefka i Elki
Rafał Guźniczak – Jerzy
Joanna Liszowska – Violka
Andrzej Golejewski – Bezdomny
Grzegorz Stelmaszewski – Turek
Simeone Matarelli – Leone
Marzena Kipiel-Sztuka – Matka Violki
Katarzyna Kołeczek – dziewczyna z baru
Jerzy Pal

Wiki

Sztuczki - cały film
Kino : Dramat
Autor: Feliks Falk · Dodał: iras · Data: 2017-02-16 · Obejrzano: 315 razy

Komornik – polski film z 2005 roku w reżyserii Feliksa Falka. Zdjęcia powstały w Warszawie i Wałbrzychu.
Akcja filmu toczy się w Wałbrzychu i okolicach. Film przedstawia dwie doby z życia głównego bohatera, tytułowego komornika sądowego – Lucjana Bohme. Bezkompromisowo wykonuje on swoją pracę, posuwając się do zajęcia aparatury medycznej w miejscowym szpitalu czy wykopania z grobu zmarłej staruszki, by udowodnić, że jej wnuk nieuczciwie zaciągnął w banku kredyt. Pojawiając się u dłużników wraz z aplikantem Jaśkiem, budzi złość i przerażenie, nierzadko agresję. Nie przepadają za nim także koledzy ze środowiska prawniczego.
Pewnego dnia spotyka dawną miłość, Gosię. Niedługo później trafia do mieszkania, gdzie próbuje zająć jedyną wartościową rzecz – akordeon, na którym ciężko chore dziecko uczy się grać. W czasie szarpaniny pojawia się Gosia – matka chorej dziewczynki, która z przerażeniem odkrywa prawdziwą naturę przyjaciela z dawnych lat. Okazuje się także, że wnuk odkopanej przez Lucjana staruszki, dobrze zapowiadający się piłkarz, który za przekręt ma trafić do więzienia – popełnia samobójstwo. W końcu także koledzy z pracy mają dość bezlitosnego komornika – próbują go skorumpować, podsuwając mu pieniądze przez dłużnika, biznesmena Wiśniaka. Bohme przyjmuje łapówkę, zamierzając ją zdeponować i ujawnić próbę przekupstwa, ale w przypływie dobroci w ciągu jednej nocy rozdaje ogromną sumę innym dłużnikom. Nazajutrz zostaje zatrzymany – próbuje się bronić, ale wszyscy, którym pomógł, udają że nic nie otrzymali od komornika. Jedynie Gosia próbuje bronić Bohme, ale zostaje odprawiona przez prokuratora. Lucjan zostaje w końcu oczyszczony z zarzutów, jednocześnie staje się jednak zależny od reszty prawników.
Finałową sceną filmu jest pogrzeb starego prawnika Chełsta, podczas którego prezes sądu wygłasza wzniosłą mowę o zawodowej uczciwości środowiska prawniczego – Lucjan przerywa mu, po czym opuszcza uroczystość.

Obsada:
Andrzej Chyra – jako Lucek
Małgorzata Kożuchowska – jako Anna
Kinga Preis – jako Gosia
Grzegorz Wojdon – jako Jasiek
Jan Frycz – jako Chudy
Marian Dziędziel – jako Horst
Sławomir Orzechowski – jako Wiśniak
Marian Opania – jako Chełst
Mieczysław Grąbka – jako prokurator
Dariusz Kowalski – jako Zenke
Krzysztof Dracz – jako Romański
Małgorzata Ząbkowska – jako Horstowa
Juliusz Krzysztof Warunek – jako Bednarek

Wiki

Komornik - cały film
Kino : Dramat
Polub nas!
Reklama