Autor: Rupert Sanders · Dodał: iras · Data: 2016-09-22 · Obejrzano: 198 razy

Ghost in the Shell (jap. 攻殻機動隊 Kōkaku kidōtai?, pol. Mobilna uzbrojona jednostka porządkowa) – film z gatunku science-fiction, stworzona przez Masamunego Shirowa.
Akcja filmu rozgrywa się w pierwszej połowie XXI wieku, główną bohaterką jest Motoko Kusanagi, dowódca w tajnej organizacji Sekcja 9, specjalizującej się w zwalczaniu przestępczości wykorzystującej nowoczesne technologie. Kusanagi jest prawie całkiem zcyborgizowana, ludzki mózg w sztucznym ciele, zdolna do nadludzkich wyczynów.

Film jest utrzymany w stylu cyberpunkowym, podobnie do cyklu Neuromancer, Graf Zero, Mona Liza Turbo Williama Gibsona, jednak skupia się bardziej na filozoficznych rozważaniach skutków połączenia człowieka i maszyny, wszechobecności sieci komputerowej i rozwoju sztucznej inteligencji, ze szczególnym uwzględnieniem tożsamości i niepowtarzalności człowieka. Kusanagi i jej współpracownicy stawiają czoła zarówno zewnętrznym zagrożeniom i zagadkom jak i wewnętrznym konfliktom dotyczącym ich tożsamości, bardziej maszynowej niż ludzkiej.

Nadrzędny wątek mangi i jedyny filmu to pościg za cybernetycznym przestępcą zwanym Władcą Marionetek, którego rzeczywista tożsamość jest nieznana. Popełnia on wiele przestępstw połączonych wspólnym sposobem działania, określanym jako ghost hacking. Ghost hacking to przejęcie kontroli nad umysłem człowieka. W trakcie rozwiązywania zagadki Władcy Marionetek staje się jasne, że nie jest to zwykły przestępca, ale autonomiczny projekt sztucznej inteligencji, stworzony przez ten sam rząd, któremu służy Sekcja 9. Władca Marionetek wyrwał się na wolność, aby zdobyć prawdziwe ciało i ludzką tożsamość. Kusanagi, początkowo sceptyczna, ostatecznie zgadza się pozwolić Władcy Marionetek połączyć się z jej świadomością, dzieli się swoim ciałem, co ma bez wątpienia wzbudzić jeszcze więcej pytań co do natury człowieka w świecie, gdzie ludzka świadomość nie jest już unikatowa. (wiki)

Obsada:
Scarlett Johansson (The Major)
Michael Pitt (Kuze)
Juliette Binoche (Dr. Ouelet)

Ghost in the Shell - trailer
Filmy krótkometrażowe : Sci-Fi
Autor: Stephen Amell · Dodał: jarko · Data: 2016-03-22 · Obejrzano: 254 razy

Krótkometrażowy film science fiction Stephena Amella.

Code 8
Filmy krótkometrażowe : Sci-Fi
Autor: Dianne Jackson · Dodał: jarko · Data: 2016-03-11 · Obejrzano: 258 razy

Animowana opowieść o chłopcu, który pewnego zimowego poranka, w przeddzień Wigilii, lepi przed domem bałwana. Ten punktualnie o północy ożywa. Razem z chłopcem wyrusza w magiczną podróż pełną przygód.

The Snowman
Filmy krótkometrażowe : Bajka
Autor: Aleksei Shulga · Dodał: jarko · Data: 2016-02-04 · Obejrzano: 303 razy

Autonomous to krótka, ciekawa animacja w klimatach ScienceFiction autorstwa dwóch Estończyków - Alekseia Shulga i Mihhaila Kohtova. Filmik prezentuje historię autonomicznych robotów wojskowych, które nieustannie prowadzą wojnę, mimo, że ich nadzorcy walkę mają już dawno za sobą.

Autonomous
Filmy krótkometrażowe : Sci-Fi
Polub nas!
Autor: Feep.TV
Autor: Jakub Grygier · Dodał: jarko · Data: 2016-01-13 · Obejrzano: 281 razy

Empsillnes to krótkometrażowa animacja Sci-Fi stworzona przez Polaka - Jakuba Grygiera. Praca nad filmem trwała aż 4 lata w domowym zaciszu. Świetną ścieżkę dźwiękową stworzył Paweł Górniak. . Naprawdę godne uwagi, stonowane i klimatyczne Science Fiction inspirowane klasyką gatunku.

Empsillnes
Filmy krótkometrażowe : Sci-Fi
Autor: Allegro, Bagiński i Platige · Dodał: jarko · Data: 2015-12-15 · Obejrzano: 418 razy

Jest to drugi film z serii "Legendy Polskie" wyprodukowany przez Allegro przy współpracy z Platige Image. Twardowsky opowiada uwspółcześnioną wersję legendy o Panu Twardowskim. Obraz wyreżyserowany został przez Tomka Bagińskiego. W tytułowej roli gra Robert Więckiewicz, któremu towarzyszy Aleksandra Kasprzyk.
Tomek Bagiński przeniósł jedne z najbardziej znanych polskich legend w XXI wiek, dostosowując je do współczesnych realiów. Z humorem i dystansem do otaczającego nas świata, w sposób zrozumiały dla nastolatków pokazał historie, na których wychowało się pokolenie dzisiejszych czterdziestolatków.

Legendy Polskie. Film TWARDOWSKY. Allegro
Filmy krótkometrażowe : Sci-Fi
Polub nas!
Reklama